Aktuality

news-img.png

Slow fashion - pomalá móda, ktorá šetrí prírodu

24.05.2019

Slow fashion

je pomalá móda, ktorá šetrí prírodu

Odevný priemysel je jedným z najviac znečisťujúcich priemyselných odvetví na svete. Vplyv na životné prostredie začína už v prvom štádiu výroby, ktorú je pestovanie bavlny alebo výroba polyesteru z ropy a znečisťovanie potom pokračuje bielením a farbením materiálov, po následné problémy kam s oblečením, keď už doslúžilo ...

  Marketingový ťah predajcov je vyrobiť čo najlacnejšie a predať ho čo najviac, oblečenie už nemá za úlohu slúžiť niekoľkým generáciám. Obchody preto takmer každý mesiac obmieňajú ponuku. To čo bolo minulý mesiac módnym hitom, mizne zo stojanov a je na vešiaku s tovarom v akcii.

.

.

Koncept slow fashion šetrí životné prostredie a bojuje proti plytvaniu prírodnými zdrojmi a bezmyšlienkovitému nakupovaní, kedy bol zákazník marketingom vychovaný a donútený k tomu aby nakoupoval v hesle "Nekúpte to, keď je to tak lacné"

Jednu z možností, ako nakupovať pomalú módu je nákup v secondhandu alebo či chcete slovensky v bazáriku.

Nákup oblečenia z druhej ruky nie je nič, za čo by sa mali ľudia hanbiť. Nielen, že dáte veciam druhú šancu a pomôžete tým tak aj prírode, ale aj ušetríte. Ak sa chcete vyhnúť prohrabování košov a stojanov s noseným oblečením, využite možnosť nákupu oblečenia z druhej ruky cez internet v internetovom bazáriku.

Pomyselné spomalenie módneho priemyslu je náročný a veľmi zdĺhavý proces, ale každý z nás môže byť nápomocný ....

Určite už triedite odpad, nakupujete regionálne potraviny, pestované v duchu bio ..... urobte ďalší krôčik a zapojte sa do konceptu Slow fashion, pomalé módy.

Recykláciou oblečenie šetríte nielen svoju peňaženku, ale aj prírodu ....


Späť do obchodu
Detail
item item

5 dílný komplet pro holky nové

5.31 €

Veľkosť: 62

Detail

Aktuality

Slow fashion - pomalá móda, ktorá šetrí prírodu

24.05.2019

Odevný priemysel je jedným z najviac znečisťujúcich priemyselných odvetví na svete. Vplyv na životné prostredie začína už v prvom štádiu výroby, ktorú je pestovanie bavlny alebo výroba polyesteru z ropy a znečisťovanie potom pokračuje bielením a farbením materiálov, až po následné problémy kam s oblečením, keď už doslúžilo ...

celý článok

Fašnik, masky pre deti

29.01.2018

Nakupujte z kľudu domova v našom eshope detské karnevalové masky. Cenovo sú masky v našom second hand eshope nacenene lacno.

celý článok

Vianočná prevádzka a doručovanie zásielok 2017/2018

07.12.2017

Vážené zákazníčky, Vianoce sa už rýchlo blíži a niektoré z Vás s nami oslávia už sedme Vianoce ... :-) a tak ako každoročne si Vám dovoľujeme pripomenúť, že v predvianočnom čase sa doručovacia doba Slovenskej pošty vzhľadom k jej predvianočnému vyťaženie preťahuje až na dvojnásobok. Desať dní z Čiech nie je v túto dobu nič ojedinelého ..... využívajte teda radšej dopravu balíčkov kuriérskou službou GLS, ktorá je už téměr rok za rovnakú cenu ako Pošta a spravidla Vám balíček doručí do troch pracovných dní .....

celý článok

Novinky na váš email