Predávané značky

História a súčasnosť značiek a licencií v našej ponuke.

 


Adams


    významný Britský výrobca kvalitného oblečenia nielen pre deti. Ami Adams vyrába už od roku 1933, kedy začala s výrobou a predajom v Birminghame (Anglicko). Dnes prevádzkuje viac ako 200 franchisingových obchodov v medzinárodných reťazcoch. Vyznačuje sa vysokou kvalitou a priaznivou cenou. Svoje zastúpenie má aj v SR.

 

Adidas


    nemecký výrobca športovej obuvi, oblečenia a doplnkov, s tradíciou od roku 1926, založené Adi Dassler a jeho bratom, ktorý si v roku 1948 založil vlastnú značku Puma. Značku od jej počiatkov odlišujú tri pruhy a od roku 1972 aj nové logo Trefoil. Odevy Adidas sa vyznačujú športovým Outlookom a už od predvojnovej doby je spájaná s olympijskými víťazmi.

 


C & A


    prvýkrát sa dvere obchodu CAA otvorili už v roku 1841 a to vďaka zakladateľom značky bratom Clemens a Augustovi po ktorých má spoločnosť meno. Dnes takmer po 170 rokoch prevádzkuje sieť CAA na 1149 pobočiek a 214 x špecializovaný detský obchod s oblečením. CAA so sídlom v Bruseli má viac ako 32.000 zamestnancov v 13 krajinách Európy a ponúka širokú paletu štýlov v rôznych cenových reláciách.

 

Disney


    oblečenia značky Disney vyrába v licenciách niekoľko desiatok viac či menej známych svetových firiem u nás zastúpených prevažne značkou Licencia Only, Disney by Cactus Clone alebo Timbuktoo. U nás v ponuke nájdete tiež ponuku Disney Cherokee UK a Disney original UK. Vždy sa ale jedná o kvalitné oblečenie. Medzi aktuálne motívy Disney patrí obľúbené Cars, medvedík Pú tiger a jeho partia, Princess, Mickey Mouse, Minnie, Batman, Superman, Snehulienka a sedem trpaslíkov, Bambi, Pinochio, Popoluška, Peter Pan, Snoopy, Piráti z Karibiku a ďalšie hrdinovia Walta Disneyho.

 

Early Days


    značka Early Days, špecialista na dojčenské oblečenie a oblečenie pre batoľatá je z pohľadu ostatných pomerne mladá značka, ale nič jej to neuberá na kvalite a módnosti. Oblečenie pre bábätká to má však v názve Skoré dni, kedy Vás Vaše najmenšie ratolesť vzbudí ....

 

Gap a Old Navy


    prvý obchod s oblečením s názvom Gap založili Doris a Don Fisherovi v roku 1969 v San Fraciscu. Don Fisher vlastné v dnešnej dobe cez 3000 predajní, ktoré ponúkajú oblečenie značky Gap, ale aj Old Navy alebo Banana Republic. V ponuke majú oblečenie a doplnky pre ženy, mužov a deti. Všetky odevy sa vyznačujú vysokou kvalitou a jednoduchým a praktickým štýlom. Nezabúdajú ani na ženy po štyridsiatke alebo budúce matky. Túto značku si obľúbila aj rad hviezd show byznysu. Reklamu im robila napríklad Sarah Jessica Parker. alebo mladá nádejná speváčka Joss Stone.

 

George


    rýdzo Britská firma, ktorá je kvalitou, štýlom a módnosťou plne porovnateľná u nás s obľúbenou značkou Next. V Anglicku je George rovnako známa a vďaka tomu, že oblieka aj väčšinu detí do školských uniforiem, tiež veľmi predávaná. Ich produkciu tvorí George pre deti, George teens, George adults a George esentials. Môžem len odporučiť v cream kvalite second hand z našej ponuky.

 


H & M


    Ham dnes pôsobí v 37 krajinách, ich sieť číta na 2000 obchodov a majú 74.000 zamestnancov, ktorí majú rovnaký cieľ: kvalitu a módu za skvelú cenu. H & M ponúka módu a kvalitu za najlepšiu cenu s širokým a pestrým výberom pre ženy, mužov, dospievajúci a deti. Každý z týchto útvarov obsahuje niekoľko rôznych koncepcií. Projekt Všetko pre deti, je unikátny päťročný projekt spolupráce medzi H & M a UNICEF. Cieľom je ochrana práv detí v oblastiach produkcie bavlny v Tamil Nadu, v Indii.

 

Cherokee


    táto značka pochádza pôvodom z USA, kde oblečenie navrhovali renomovaní módni návrhári. Do širokého podvedomia verejnosti sa dostala vďaka obchodnému reťazcu Tesco, ktoré použilo značku as pomocou lacných materiálov, predovšetkým bavlny začalo vyrábať a predávať vo svojich supermarketoch detské oblečenie Cherokee dizajn. Anglické kolekcia Cherokee, máme prevažne v ponuke second hand, ale tiež aj outlet či stock. U nás je značka obľúbená vďaka svojej dostupnosti.

 


Ladybird


    značka v preklade slunéčko sedmitečné a so symbolom lienky, je ponúkaná v regiónoch Anglicka v obchodnom reťazci Woolworths. Lienka je na tretej pozícii predajcu detského textilu z Anglicka a v ponuke majú detské oblečenie vo veku 0 - 13 rokov. Je to rýdzo Britská firma. História značky siaha až do roku 1934, kedy sa spojili firmy Adolf Pasold & syn a obchodná spoločnosť Woolworth a spolu vytvorili obchodnú známku so symbolom Lienky. Práva potom odkúpila v roku 1984 obchodná skupina Woolworth a dnes prevadzkuje viac ako 160 obchodov po celom svete. Dobré, kvalitné, módne a cenovo prijateľné detské oblečenie.

 Lonsdale


    je odevné firma založená v roku 1960 jej zakladateľ ex-boxer Ernard Hart pôvodne vyrábal a predával boxerské vybavenie, dnes je to žiadaná Britská športová značka. Miesto vzniku je Londýn Anglicko a spoločnosť je pomenovaná po 5. grófovi z Lonsdale, ktorý začiatkom minulého storočia organizoval boxerské zápasy. Značku Lonsdale obliekajú slávni boxeri ako Muhammad Ali, Mike Tyson, Henry Cooper alebo Lennox Lewis.

 
Marks & Spencer


    je s 895 obchodmi vo viac ako 40 krajinách najväčší predajca v UK. Počiatky firmy sahajú až do roku 1884 kedy vzniklo partnerstvo medzi Michaelom Marksa a Thomasom Spencerom a v roku 1928 založili obchodnú značku St.Michael, ktorá je v ponuke dodnes. Mimo územia Veľkej Británie okrem Ameriky nemala značka taký úspech a získala si znak oblečenie pre staršie a usadlé Britov a to aj cez rozsiahle zmeny. Aj cez to sa ale u Spencra dá nakúpiť pekné, moderné oblečenie.

 


Minotti


    obchodná značka módneho oblečenia pre najmenších v rozmedzí veku 0 - 2 roky, ktorá predáva iba detské módne oblečenie. Obchodná značka je relatívne mladá, ale známa po celej Európe. U nás bola tiež v predaji a to prostredníctvom distribučnej siete spoločnosti Baby Kap. Ponúkame len ako outlet.

 


Mothercare


    je Britská firma špecializujúca sa na produkty a oblečenie pre tehotné ženy a zmiešaný tovar a odevy pre deti do 8 rokov. Podnik založil roku 1961 Selim Zilkha a jednotný názov Mothercare majú až od roku 1996. Od roku 2000 predávala firma krátku dobu pod značkou BHS, ale vrátila sa späť k značke Mothercare. Spoločnosť prevádzkuje na 1100 obchodov v 38 krajinách sveta a to vrátane SR. Detské oblečenie Mothercare je vysoko kvalitné a tomu zodpovedá aj obstarávacia cena nového oblečenia.

 


Next


 

    Britská firma, líder na trhu s textilom, so sídlom v Enderby, Leicestershire, Anglicko. V Anglicku má Next na 400 obchodov, 55 franšízových pobočiek Next je v Európe. Spoločnosť založil v Leedse roku 1864 krajčír Joseph Hepworth. Súčasná podoba firmy Next, tak ako ju poznáme sa datuje do roku 1982, kedy získala oficiálny názov Next. Do roku 1991 používala firma logo malými písmenami next na bielom pozadí, v sezóne 2005/2006 vybehla kolekcie s červeným značením. Od roku 2007 potom spoločnosť predstavila nové logo Next, ktorého podobu dnes poznáme. Najväčší obchod Next sa nachádza v nákupnom centre Manchester Arndale. Predajne Next v Anglicku usporadúvajú 4 x do roka výpredaje, ktoré začínajú na mnohých miestach už v 4 hodiny ráno a čo sa ceny a sortimentu týka je neporovnateľný s ponukou značky Next v SR. Detské oblečenie Next je veľmi obľúbené aj u nás a to vďaka vysokej kvalite a módnosti. Jej značka je niekedy ťahákom pre zákazníkov a jej skomolený názov alebo slovné spojenia ako napríklad nextmania, oblečenínext, babynext, bazar next, second hand next, outlet next a veľa podobných, je často zneužívaný pre iné inzerované tovary.

 
Nike


    spoločnosť Nike bola založená v roku 1964 ako Blue Ribbon Sport (BRS) so sídlom v Oregone, USA. Oficiálny názov Nike a symbol fajky má spoločnosť až od roku 1978 a celosvetovo známy slogan Just do it od roku 1988. Spoločnosť Nike je najväčším výrobcom a predajcom do ktorých ponuky patria: športová obuv, športové oblečenie, športové doplnky a vybavenie. Málokto vie, že spoločnosť Nike Inc. vlastná ďalšie známe značky ako sú Bauer, Hurley, Converse alebo Britské Umbro. Spoločnosť Nike sponzoruje, obúva a oblieka väčšinu popredných športovcov a športových klubov po celom svete.

 Puma


    výrobca športového oblečenia, obuvi a športového vybavenia. Firmu založil brat Adi Dassler (Adidas) Rudolf, keď sa roku 1948 a tak si Rudolf založil vlastný podnik Puma Dassler Schuhfabrik Rudolf a vydal sa vlastnou cestou. V katalógoch módna kolekcia Puma nájdete okrem topánok aj kabelky, tašky, športové oblečenie, bundy, doplnky alebo športové potreby. Obchodná značka Puma má zastúpenie v 80 krajinách sveta a obúva napríklad pilotov F1 alebo Nascar. Spoločnosť vlastní finančná skupina PPR, vlastník značky Gucci. Puma je kvalitné športové oblečenie v modernom štýle veľkomesta.

 


Reebok


 

    dnes dcérska spoločnosť nemeckého koncernu Adidas, pôvodne založená v Anglicku v roku 1891. V roku 1960 premenovaná v Anglicku na Reebok (druh gazely). Oblečenie Reebok je len športová a nie je vhodné na bežné každodenné nosenie.

 Umbro


    spoločnosť založená 1910 v Wilmslow (Anglicko) ako Humphreys Brothers, odtiaľ názov Umbro z roku 1924. Umbro začal pôvodne iba s výrobou oblečenia, obuv a kopačky začala firma vyrábať až od roku 1985. V ponuke Umbra je aj ležérne oblečenie a obuv od Britského návrhára Kima Jonesa.

 


Marvel licencie


    oblečenie vyrábané v licencii firmy Marvel, počnúc firmnou Next, George, Adama Kids, končiac napríklad firmou Settino Hungary v ktorých ponuke je napríklad licenčné tovaru: Spider-man, Hulk, X-Men, Doktor Who, Iron Man, Wolwerine, Fantastická štvorka, Kapitán Amerika, Daredevil, Punisher, Ghost Rider, a ďalšie. Firmy vyrábajúce odevy v licencii, prechádzajú prísnym výberom a tak je málopravděpodobné, že by kvalita originál licenčného oblečenia a doplnkov bola nekvalitná. Pozor si musíte dať iba pri kúpe u trhovců, kde vo väčšine prípadoch sú predávané neoriginálne a nekvalitné napodobeniny. Marvel z našej ponuky je second hand z Anglicka s Britskou kvalitou alebo nový tovar s licenciou Marvel maďarskej firmy Settino.

 


Mattel licencie


    v licencii od Mattela Vám môžeme ponúknuť nový tovar s ochranou známkou Barbie, Polly Pocket alebo Hot Wheels vyrábané licenčne maďarskou firmou Settino. Secondhand Barbie oblečenie býva vyrábané pod značkou Barbie tm. a je tiež veľmi obľúbené.

 


Sanrio licencie

    Sanrio je Japonská firma, jej najznámejšie symbol Hello Kitty je biela mačička s červenou mašľou, jedna z najlepších marketingových značiek na svete. Hello Kitty už má nejaký rok, narodila sa už roku 1974 a v súčasnej dobe zažíva rozmach aj v odevnom priemysle. Licencované odevy majú vždy ochrannú známku Sanrio, naozajstný original Hello Kitty. Spoločnosť Sanrio predstavila prvý film Hello Kitty a priatelia, ktorý je animovaný v 3D. Značka Hello Kitty je aj cez svoju vysokú cenu veľmi žiadaná.

 


Ostatné licencie


    Batman DC comics, Superman DC comics, Transformers Hasbro, Betty Boop, Hannah Montana, High School Musical, Ben 10, Tweety, Garfield a ďalšie. Všetko v top kvalite
Konec formuláře


Aktuality

Expedice zásilek během Vánoc a svátků

03.12.2021

Vážené zákaznice, ve čtvrtek 22.12.2022 jsme zde letos naposledy a budeme až těsně před Silvestrem, ale pouze pracovníci na skladu a na dodání NOVINEK. Expedice a příprava zásilek, včetně pracovníků na telefonu a emailu proběhne až 02.01.2023

celý článok

Slow fashion - pomalá móda, ktorá šetrí prírodu

24.05.2019

Odevný priemysel je jedným z najviac znečisťujúcich priemyselných odvetví na svete. Vplyv na životné prostredie začína už v prvom štádiu výroby, ktorú je pestovanie bavlny alebo výroba polyesteru z ropy a znečisťovanie potom pokračuje bielením a farbením materiálov, až po následné problémy kam s oblečením, keď už doslúžilo ...

celý článok

Fašnik, masky pre deti

29.01.2018

Nakupujte z kľudu domova v našom eshope detské karnevalové masky. Cenovo sú masky v našom second hand eshope nacenene lacno.

celý článok

Novinky na váš email